Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

 aparat ortodontyczny dla dziecka

ruchomy aparat na zęby dla dziecka

Aby stałe zęby były zdrowe i proste, trzeba obserwować dziecko właściwie od samego początku formowania zębów. Zazwyczaj wady powstają już w przypadku mlecznych zębów, a zlekceważenie przemian, może mieć negatywny wpływ na zdrowie stałych zębów. Z uwagi na to na wizyty w gabinecie stomatologicznym powinno się wysłać dziecko już około 7 skończonych lat. Ortodonta zbada wtedy stan zębów dziecka, a w razie konieczności poprowadzi leczenie.

Aparatem ortodontycznym skierowany i zazwyczaj zalecanym dla dzieci w przedziale od 4 do 12 lat jest aparat na zęby ruchomy. Jest on zbudowany z drucianych pętli i akrylowej płytki, jakie w indywidualny sposób są dostosowane do każdego pacjenta. Z reguły korzysta się z nich do chwili, kiedy w jamie ustnej dziecka wyjdą wszystkie stałe zęby. Co więcej, leczenie ortodontyczne przy użyciu tego aparatu ortodontycznego daje dość prędkie i pewne wyniki.

Dużą zaletą ruchomego aparatu ortodontycznego jest to, że w razie konieczności można go bez przeszkód zdjąć. Sprawdza się to na przykład w czasie posiłków albo w celu dokładnej pielęgnacji jamy ustnej. Zazwyczaj stomatolodzy zalecają stosowanie ruchomego aparatu ortodontycznego nie krócej, niż po kilkanaście godzin dziennie. Tylko tak jego działanie będzie skuteczne i przyniesie oczekiwane rezultaty. Całkowity proces leczenia toczy się pod opieką ortodonty, w czasie wizyt kontrolnych.