Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Implanty – warto wiedzieć?

implanty zębów u stomatologa co warto wiedzieć

Implanty stomatologiczne jako efektywny sposób na wypełnienie luki po utraconych zębach, mogą być użyte przez właściwie każdego . Aktualnie nie ma przeciwwskazań nawet w przypadku pacjentów po przebytych chorobach nowotworowych lub tych z ustabilizowaną cukrzycą. Jedynymi ograniczeniami są ciąża oraz nałogowe palenie papierosów.

Korzystając z implantów można wypełniać nie tylko poszczególne braki, ale też cały komplet zębów. Implanty są także idealnym podparciem dla protez – mostów protetycznych lub całkowitych uzupełnień. Co więcej część pacjentów decyduje się na aplikację implantów ze względu na ich solidność. Zdaniem stomatologów, tego rodzaju wypełnienie we właściwie pielęgnowanej, higienicznej jamie ustnej, wystarczy pacjentowi do końca życia. Z tego względu to istotne, żeby regularnie czyścić zęby.

W odróżnieniu od pozostałych protez, implanty nie wymagają szlifowania naturalnych zębów oraz najlepiej ze wszystkich imitują naturalny wygląd koron zębowych. Dzięki nim zatrzymuje się proces zanikania kości w szczęce lub żuchwie, a poprzez uzupełnienie luki, sąsiednie zęby zdobywają konieczne im oparcie. Z reguły zabieg implantacji jest bezbolesny, dlatego że odbywa się z miejscowym znieczuleniem, a samo nieprzyjęcie implantu zdarza się rzadko. Jeżeli chodzi o ceny leczenia implantami, wynikają one w zależności od typu, ilości implantów oraz zastosowanych materiałów.