Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

mocne strony implantów zębowych wszczepianych w gabinecie dentystycznym

zalety implantów stomatologicznych

Sztuczne zęby czyli implanty stomatologiczne to w tych czasach jedno z najlepszych rozwiązań wymieniających naturalne zęby, które z różnych przyczyn pacjent stracił. Implanty zapewniają wiele rozmaitych opcji. Mogą być wykorzystywane nie tylko w poszczególnych lukach, ale także przy okazji większych ubytków. O implanty można też oprzeć całkowite protezy zębowe oraz nadać im stabilność.

Poza odmiennymi zastosowaniami tym, co wpływa na to, że implanty są tak często stosowane, są ich zalety. Jedną z podstawowych zalet implantów jest ich wytrzymałość. Przypuszcza się, że poprawnie umieszczony implant może posłużyć nawet dożywotnio. Zaakceptowane przez tkankę kostną, pomimo przepływu czasu nie tracą swojej trwałości, nie psują się oraz nie powodują kłopotów. Dodatkowo zastosowanie implantów to wysoki komfort użytkowania. Implanty nie przemieszczają się oraz nie dopuszczają do tego, by np. umieszczona na nich proteza zsuwała się nieodpowiednio.

Kolejnym mocnym punktem implantów jest to, że odbudowane na implantach zęby wiernie naśladują te naturalne. Trudno je od siebie odróżnić, co gwarantuje ich zupełną estetykę. Do wszczepienia implantów oraz odtworzenia uzębienia, nie potrzeba szlifowania obocznych zębów, które mogłoby niszczyć ich szkliwo. Odpowiednie usytuowanie implantów pozwala na łatwy dostęp do przestrzeni między zębami. A dzięki temu są łatwe w zachowaniu higieny.

Z uwagi na wszystkie zalety, implanty znacznie bardziej sprawdzają się w porównaniu do innych rozwiązań protetycznych.