Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Fibryna bogato-płytkowa – zastosowanie w stomatologii

nowoczesna stomatologia odbudowa tkanek dzięki fibrynie bogato-płytkowej

Dentystyczne zabiegi chirurgii stomatologicznej z reguły skutkują procesem gojenia tkanek. Współczesna technologia pozwala stomatologom na wykorzystanie technik, jakie w ogromnym stopniu wspierają odnowienie tkanek. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest zastosowanie bogato-płytkowej fibryny PRF. Ta fibryna jest powłoką wytwarzaną bezpośrednio z krwi pacjenta, a zawarte w niej białe krwinki mają pozytywny wpływ na regenerację komórek. Użycie fibryny wspomaga zrastanie tkanek i leczenie infekcji oraz stanów zapalnych, a także tworzenie nowych naczyń krwionośnych i tkanek.

Takie rozwiązanie ma według dentystów szerokie zastosowanie. Wśród wielu różnych dobrze jest to przydatne w ciągu zabiegów wszczepiania implantów, podnoszenia dna zatoki szczękowej czy działaniach odbudowujących. Ta technika jest efektywna także podczas leczenia powikłań po wyrwaniu zęba, recesji dziąsła lub leczenia kieszeni dziąsłowych. Przy pomocy fibryny bogato-płytkowej tak wymagające zabiegi dentystyczne są zdecydowanie bardziej bezpieczne oraz łatwe do zaleczenia.

Zazwyczaj z jednej próbki pobranej krwi można wytworzyć od 2 do aż ośmiu fibryn. Wszystko za sprawą techniki specjalnego wirowania oraz opracowania pozyskanej krwi. A ze względu na to, że próbki pochodzą bezpośrednio od pacjenta, fibryny są w pełni naturalne oraz zgodne.