Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Leczenie dziecka u dentysty

dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych

Zwykle nie myślimy o tym, jak istotne jest nauczanie dziecka słusznych zwyczajów. Zwykle jest tak, że dzieci za słabo dbają o zęby, z tej przyczyny są silniej narażone na występowanie próchnicy. Nie można tego bagatelizować, ponieważ zaatakowane próchnicą zęby mleczne mogą źle wpływać na wyrost zębów stałych. Podczas wymiany zębów może powstać wiele nieprawidłowości. Choćby z uwagi na to, że w ciągu tego procesu w jamie ustnej dziecka mieści się zbyt wiele albo zbyt mało zębów. To zatem może stać się powodem rozwoju wad szczęki.

Próchnica to choroba zakaźna, co bez problemu przemieszcza się z jednego zęba na drugi. Z uwagi na to bez przeszkód może przedostać się z zębów mlecznych na stałe. Co więcej wynikiem choroby może zostać przyspieszona strata zębów mlecznych, jaka niekorzystnie oddziałuje na budowę mięśni i kości twarzy. Chore zęby zwykle wywołują ból. Z tej przyczyny wizyty u dentysty są niezbędne już we wczesnym etapie wzrostu dziecka.

Dla każdego gabinetu dentystycznego podstawowym priorytetem jest, by dzieci czuły się w nim bezpiecznie. Zapoznanie z zespołem dentystów i życzliwe zachęcanie dziecka do pojawiania się w gabinecie dentystycznym jest niezbędną częścią adaptacji. Właściwa nauka mycia zębów oraz częste wizyty u dentysty uczą dzieci odpowiedniej higieny jamy ustnej. Zdrowe i zadbane zęby cieszą pacjentów w każdym wieku.