Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Kanałowe leczenie zębów

leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym dentysta

Leczenie kanałowe oceniane jako jedno z najcięższych zabiegów w stomatologii, wymaga odpowiedniego sprzętu oraz utalentowanego chirurga szczękowego. O tym, że mniej inwazyjne leczenie zachowawcze nie pomoże, może informować nieznośny ból zęba, zmiana jego koloru, nadmierna wrażliwość albo obrzęk albo stan zapalny. W przypadku pojawienia się objawów, należy szybko pójść do dentysty, by mógł określić, jaki typ leczenia okaże się bardziej dopasowany. Z reguły bywa tak, że leczenie kanałowe to jedyna możliwość zachowania silnie zepsutego zęba.

Lekarz endodonta, jaki przeprowadza leczenie kanałowe, używa mikroskopu, za pomocą którego zabieg jest w pełni dokładny. Dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatolog endodonta może gruntownie zobaczyć nadpsutą przez bakterie miazgę zęba oraz zdecydować, jaką część zęba powinno się wyleczyć.

W przypadku, kiedy infekcja jest rozwinięta, najlepiej zastanowić się nad zastosowaniem leczenia kanałowego. Inaczej ostatnim rozwiązaniem będzie całkowite usunięcie zęba. Lukę po usuniętym zębie należy jak najszybciej uzupełnić, żeby zmniejszyć ryzyko następnych problemów jamy ustnej. To niestety oznacza nowe wydatki – przez potrzebę wykonania protezy albo wszczepienia implantu.

Leczenia kanałowego nie powinno się bać, dlatego że przeprowadza się je pod efektywnym znieczuleniem miejscowym.