Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Oparcie całkowitej protezy na implantach

proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta

Uzupełnienia protetyczne są o wiele wygodniejsze, gdy są przyczepione trwale w jamie ustnej. To sprawia, że nie wadzą w codziennych czynnościach, nie powodują bólu, nie ocierają ani nie przyciskają miękkich tkanek w jamie ustnej. Tak jak to się zdarza przy protezach ruchomych. Najważniejszym wyznacznikiem odpowiedniej protezy jest jej poprawne dopasowanie. To niezwykle istotny czynnik przede wszystkim przy protezach całkowitych, których używają osoby bezzębne. Najnowszym sposobem na unieruchomienie protezy, jest wsparcie jej na implantach.

Z reguły w takiej sytuacji całkowitą protezę mocuje się na dwóch lub czterech implantach. Implanty aplikuje się w kości szczęki, gdzie muszą się zarosnąć i być zaakceptowane przez ciało. Potem dopasowaną do pacjenta protezę opiera się na nich trwale. Takie rozwiązanie podnosi jakość życia pacjentów i jest zwykle stosowaną metodą protetycznych. Za sprawą tego, że implanty łatwo zespalają się z tkankami i są wyjątkowo solidne, taka proteza pozostaje dobra przez wiele lat. Co więcej wypełnienie ubytków powoduje, że kości szczęki przestają zanikać. To wpływa na dobry wygląd twarzy i wygodę w trakcie jedzenia pokarmów.

Uzupełnienie stałe nieruchome nie dopuszcza do tego, by cząstki pokarmów wchodziły pod protezę i podrażniały jamę ustną. Za sprawą użycia zaledwie dwóch lub czterech implantów proteza jest stabilna, a koszty niższe w porównaniu do implantacji całkowitej.