Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Niewidoczny aparat na zęby – Orthocaps

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta

Głównym zamiarem aparatów ortodontycznych jest leczenie krzywizn zębowych, ale znacznej części pacjentów zależy, aby ten czas był jak najbardziej komfortowy. Jedną z najczęstszych przyczyn, przez które wzbraniają się przed używaniem aparatu na zęby jest jego postać. Z uwagi na to sporządzono nowe aparaty ortodontyczne. Na przykład opracowano niewidzialny aparat ortodontyczny czyli orthocaps. Taki aparat ma formę 2 przezroczystych nakładek, dostosowywanych indywidualnie do jednego pacjenta. Eliminuje to przymus zakładania metalowych części, a jego funkcjonowanie jest podobne do pozostałych odmian aparatów ortodontycznych.

Szyny orthocaps za pomocą nacisku w prosty sposób przestawiają zęby na wyznaczone miejsce. Tak właśnie prostują zęby i eliminują wady zgryzu – dla przykładu stłoczenia albo diastemy. Co więcej są w pełni wygodne i można ich używać za dnia oraz w nocy. Za sprawą ich przezroczystej struktury są właściwie niewidoczne i komfortowe, co odpowiada różnym pacjentom. W ciągu korzystania z przezroczystego aparatu na zęby pacjenci nie mają żadnych trudności w mówieniu. Następną zaletą orthocaps jest możliwość zdejmowania aparatu, co bardzo upraszcza zachowanie higieny zębów.

To rozwiązanie ortodontyczne cieszy szerokie zainteresowanie pośród pacjentów. Zwłaszcza tych, którzy nie lubią chwalić się używaniem aparatu na zęby i cenią sobie głównie estetykę.