Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Mosty protetyczne – stabilna odbudowa uzębienia

most protetyczny stomatologia estetyczna

Lukę powstała w wyniku utraty zęba należy uzupełnić nie tylko z uwagi na poprawę uśmiechu, ale też z uwagi na zdrowie sąsiednich zębów. Obok sposobów wypełnienia luki takich, jak implanty i protezy ruchome, są mosty protetyczne.

Zastosowanie mostu protetycznego pozwala na uzupełnienie przerwy po utraconym zębie, opierając go na naturalnych zębach pacjenta. Mosty protetyczne składają się z 3 części: 2 filarów, tj. koron zębowych, jakie mocuje się na zęby w sąsiedztwie  luki oraz z przęsła, jakie uzupełnia przerwę. Taki sposób uzupełnienia jest o tyle dobry, że stosuje się go na stałe, a to jest zdecydowanie bardziej komfortowe w przeciwieństwie do ruchomych protez.

Warunkiem, który należy wypełnić, by móc założyć most protetyczny, jest posiadanie sąsiednich zębów, jakie będą wsparciem dla mostu. Żeby most mógł być założony dentysta szlifuje zęby pacjenta i przygotowuje je do pełnienia roli oparcia.

Mosty protetyczne są na tyle wygodne, że stosuje się je także w przypadku miejsc na większą ilość zębów zamiast jednego. Mimo obaw części pacjentów, mosty protetyczne są tak dopasowywane do jamy ustnej, że drobinki pokarmu nie wchodzą pod nie. To zapewnia dużą wygodę.

Dodatkową zaletą protetycznych jest to, że stanowią doskonałe uzupełnienie i jednocześnie odbudowują usunięte zęby na poziomie funkcjonalnym i estetycznym.