Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Piaskowanie zębów

piaskowanie zębów toruń

Ładny uśmiech jest wynikiem nie tylko przez odpowiednie leczenie stomatologiczne, ale także dzięki prawidłowej profilaktyce oraz zabiegom podtrzymującym zdrowie oraz czystość jamy ustnej. Do zabiegów dentystycznych z działu profilaktyki włącza się również piaskowanie zębów, które tak samo w przypadku pozostałych zabiegów typowo profilaktycznych, powinno być przeprowadzane w klinice dentystycznej przynajmniej dwa razy w roku albo częściej, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów działa na zasadzie usuwania z powierzchni zębów osadu oraz przebarwień powstających między innymi od częstego spożywania kawy, herbaty czy palenia papierosów. Piaskowanie wykonuje stomatolog albo certyfikowane higienistki stomatologiczne przy wykorzystaniu piaskarki stomatologicznej, która w precyzyjny sposób nakierowuje strumień wody i piasku stomatologicznego na zęby i starannie je oczyszcza. Co więcej zawarte w strumieniu drobinki zostały w taki sposób stworzone pod kątem rozmiaru i twardości, by nie miały złych skutków, czyli na przykład nie niszczyły szkliwa.

Piaskowanie zębów zwykle nie boli, ale w przypadku pacjentów z dużą wrażliwością może powodować dyskomfort. Taka metoda ochrony jamy ustnej, nie tylko oczyszcza z osadu, ale też przywraca naturalną biel zębów, nadaje im gładkośc i połysk. Precyzja tego zabiegu wynika z tego, że piaskarka stomatologiczna dociera do trudnodostępnych miejsc, które ciężko oczyścić poprzez samo szczotkowanie i daje pewność pełnej higienizacji.