Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Korony na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Rozwiązaniem problemów pacjentów z brakiem zębów są zabiegi implantologii, czyli wszczepiania implantów w miejscu albo miejscach, gdzie z niezależnych przyczyn doszło do ekstrakcji zębów. O ile sam implant, wykonywany zwykle z tytanu, trafia w kość szczęki i jest niewidzialny dla innych ludzi, tak wybór tworzywa na koronę zęba jest jak najbardziej ważny. Głównym zadaniem sztucznej korony zęba jest szczere odwzorowanie naturalnych zębów w jamie ustnej, żeby różnica między nimi była niewidoczna.

Jednym z najdoskonalszych materiałów na koronę na implant jest cyrkon. Korony cyrkonowe charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na urazy mechaniczne, biologiczną zgodnością, a także kolorem, który przypomina prawdziwe zęby. To świadczy o tym, że wielką zaletą koron cyrkonowych jest ich niezwykła estetyka, która usatysfakcjonuje ceniących dobry wygląd pacjentów. Dodatkowo korony cyrkonowe nie wywołują przebarwień dziąseł (tak jak to jest możliwe przy użyciu innych materiałów) oraz są lekkie, co pomniejsza ryzyko przeciążenia.

Równie istotnymi walorami koron cyrkonowych na implantach jest też to, że w czasie korzystania, ich obecność w jamie ustnej nie wpływa na smak spożywanego jedzenia czy napojów. Dodatkowo są one odporne na szkodliwość kwasów, powstających z rozkładu cukrów oraz na zmiany temperatur i korozję. Co więcej w czasie wykonywanych światowo klinicznych badań, nie zaobserwowano u pacjentów żadnych alergicznych reakcji. Korony cyrkonowe na implantach posiadają więc wiele pozytywnych cech, jednak ich świetna jakość znacznie wpływa na cenę.

https://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/